Witamy na stronie firmy KlimCar

Firma KLIM-CAR istnieje na polskim rynku od 2005 roku, jednakże nasze doświadczenie poparte jest wieloletnim okresem nauki i praktyki w branży klimatyzacyjnej, i nie tylko.
img

Klimatyzacja samochodów

603-171-170
klimcar@onet.eu

Klimatyzacja - wentylacja

501-161-935
514-240-024
klimcar@onet.eu

Osuszanie

514-240-024
klimcar@onet.eu

Osuszanie

Wilgoć w pomieszczeniach stanowi problem pojawiający się właściwie przez cały rok. Jest to nadmiar wody w powietrzu, występujący w postaci niewidocznej pary wodnej, zależny od wielu czynników, takich jak: wilgotność powietrza na zewnątrz, sposób ogrzewania i wentylacji itp. Do źródeł wilgoci należą: podpiwniczenia, woda z nieszczelnych fundamentów, nieszczelna instalacja wodno-kanalizacyjna, świeże tynki lub po prostu zalania pomieszczeń niekontrolowanym źródłem wody.

Utrzymująca się przez dłuższy czas nadmierna wilgotność sprzyja rozwojowi grzybów, pleśni, bakterii chorobotwórczych, a także nieprzyjemnych zapachów, wpływając szkodliwie na samopoczucie osób znajdujących się w takim pomieszczeniu.

Błędem jest stosowanie metody osuszania, polegającej na intensywnym podwyższeniu temperatury. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że wyższa temperatura powoduje przedostawanie się cząstek wody w głąb materiałów ścian, posadzek czy drewna. Jednoczesny brak wentylacji daje efekt tylko pozornego osuszenia, gdyż przy ponownym ochłodzeniu woda zaczyna sięwykraplać i to również na tych materiałach, które do tej pory pozostawały suche.

Skuteczną metodą wyeliminowania wilgoci jest jej usunięcie przy zastosowaniu tzw. osuszaczy kondensacyjnych. Jak to działa? Kiedy trzymamy szklankę z zimnym napojem, na jej ściance zbiera się wilgoć. Dzieje się tak dzięki tzw. punktowi wykroplenia rosy. Właśnie to zjawisko wykorzystywane jest do mechanicznego usunięcia wilgoci z powietrza. Osuszacze kondensacyjne powodują skraplanie się pary wodnej i odprowadzanie jej w postaci wody. Wentylator zasysa wilgotne powietrze, a następnie przesyła je do parownika, w którym następuje proces kondensacji. W ten właśnie sposób, przy pomocy urządzeń chłodniczych, odpowiednio skonfigurowanych do maksymalnego wykroplenia wody z powietrza, możemy łatwo rozwiązać problem zawilgoconych pomieszczeń.